Targi EuroLab [RELACJA]

W dniach od 14 do 16 marca 2018 roku odbyły się 20. Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab. Wydarzenie zorganizowane przez firmę MT Targi Polska jest specjalistyczną imprezą o charakterze biznesowo-naukowym, powstającą przy współpracy merytorycznej przedstawicieli świata nauki, środowiska akademickiego, instytucji branżowych oraz ośrodków naukowo-badawczych.

W trakcie targów swoją ofertę prezentowali producenci i dystrybutorzy, między innymi wyposażenia laboratoriów, aparatury analitycznej, sprzętu optycznego i kontrolno-pomiarowego, substancji chemicznych, naczyń i szkła laboratoryjnego. Wśród wystawców znalazły się także instytucje certyfikujące, firmy i jednostki, które posiadają rozwiązania i usługi dla branży laboratoryjnej. Odbiorcami EuroLab są przedstawiciele laboratoriów przemysłowych, analitycznych, medycznych i szpitalnych oraz działów kontroli jakości, a także specjaliści do spraw ochrony środowiska, metrologii, kryminologii, weterynarii i epidemiologii. W ubiegłym roku w targach wzięło udział 142 wystawców z 13 krajów oraz 6 tys. zwiedzających.

Zgodnie z tradycją swoją ofertę na targach zaprezentował Kampus Ochota Uniwersytetu Warszawskiego. Stoisko Kampusu Ochota (Wydział Chemii, Wydział Biologii, Centrum Nauk Sądowych, Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji) cieszyło się wielkim powodzeniem wśród zwiedzających. Hitem były lody robione przy użyciu ciekłego azotu przez Zarząd Samorządu Studentów Wydziału Chemii Uniwersytetu Warszawskiego.

Organizatorzy wydarzenia tradycyjnie zadbali o bogaty program merytoryczny. W trakcie trzech dni targowych odbyły się liczne konferencje i seminaria prowadzone przez wybitnych naukowców i ekspertów z zakresu analityki chemicznej, biotechnologii i Life Science, metrologii, diagnostyki laboratoryjnej czy nanotechnologii.

Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych, Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Komitet Chemii Analitycznej PAN zorganizowali konferencję „Cząsteczki, atomy i izotopy, czyli fantastyczne możliwości analityczne”.

W programie znalazły się następujące wykłady:

• „Metale i niemetale, potrzeba badania różnych form chemicznych – form mobilnych i w niskich dawkach toksycznych”
    dr hab. Beata Krasnodębska-Ostręga, Prodziekan ds. studenckich Wydziału Chemii UW
  • „Izotopy w diagnostyce medycznej – obawy, wyzwania, możliwości“
    dr hab. Zbigniew Rogulski, mgr Łukasz Cheda, Radiochemia dla medycyny i przemysłu, Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych, Wydział Chemii UW
  • „Co nowego w dopalaczach? Przegląd najnowszych trendów w dziedzinie substancji psychoaktywnych w oparciu o dane z policyjnych laboratoriów kryminalistycznych”
    dr Robert Bachliński z Zakładu Chemii CLKP

Targom towarzyszyły prestiżowe konkursy, które promowały innowacyjne produkty i usługi dla branży laboratoryjnej. Nowoczesne technologie oraz rozwiązania wspierające rozwój i konkurencyjność firm z tego sektora  zostały nagrodzone w piątej już edycji konkursu o Grand Prix Prezesa Polskiej Akademii Nauk. Tradycyjnie też, eksperci z wiodących instytucji naukowych, dokonali oceny i wybrali laureatów konkursu na Najlepszy Produkt Targów EuroLab 2018 w trzech kategoriach: laboratoryjna aparatura pomiarowa, wyposażenie laboratorium oraz wyposażenie medycznego laboratorium diagnostycznego.

Od 7 lat wraz z targami EuroLab odbywają się targi CrimeLab, będące specjalistycznym, branżowym wydarzeniem, na którym spotykają się producenci, dystrybutorzy produktów i usług wykorzystywanych w technice kryminalistycznej wraz z odbiorcami takiej oferty. Ideą CrimeLab jest stworzenie miejsca do biznesowych spotkań, prezentacji oferty oraz przekazywania fachowej wiedzy.

Dwudzieste Międzynarodowe Targi Analityki i Technik Pomiarowych EuroLab orz siódme Targi Techniki Kryminalistycznej CrimeLab odbyły się w Centrum Targowo-Kongresowym przy ulicy Marsa 56c w Warszawie.

Zachęcamy do wysłuchania krótkiego wywiadu z prof. dr hab. Ewą Bulską (dyrektorem CNBCh) i obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych UW

Środowiska akademickie, w tym Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych Uniwersytetu Warszawskiego obecne na Targach EuroLab 2018! ???

Opublikowany przez EuroLab 14 marca 2018

Data publikacji: 19 marca 2018